11:35 |
H/T |
|
BL |
|
TOYAMA GROUSES |
24 |
SHINSHU BRAVE WARRIORS |
23 |
17-24 |
14-14 |
31-38 |
- |
- |
- |
- |
31-38 |
|
|
|
12:05 |
2Qrt |
|
BL |
|
BRAVE THUNDERS |
10 |
AISIN SEAHORSES |
7 |
24-19 |
3-0 |
- |
- |
- |
- |
- |
27-19 |
|
|
|
12:05 |
2Qrt |
|
BL |
|
RYUKYU GOLDEN KINGS |
4 |
NAGASAKI VELCA |
17 |
38-19 |
3-6 |
- |
- |
- |
- |
- |
41-25 |
|
|
|
13:00 |
Sched |
|
BSL |
|
SAMSUNSPOR |
16 |
BAHCESEHIR KOLEJI |
12 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
13:15 |
Sched |
|
PC |
|
RAIN OR SHINE E. PAINTERS |
5 |
MAGNOLIA HOTSHOTS |
3 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
14:00 |
Sched |
|
SLPM |
|
UNIVERSITET SURGUT |
2 |
BARS ROSTOV |
4 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
14:00 |
Sched |
|
PLPG |
|
DYNAMO NOVOSIBIRSK (W) |
2 |
DYNAMO MOSCOW (W) |
3 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
14:00 |
Sched |
|
LNK |
|
KK TRIGLAV KRANJ |
9 |
KD ILIRIJA |
3 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
14:00 |
Sched |
|
SFP |
|
BK DNIPRO |
|
RIVNE |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
14:35 |
Sched |
|
CP |
|
GUANGDONG SOUTHERN TIGERS |
|
ZHEJIANG LIONS |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
14:35 |
Sched |
|
CP |
|
LIAONING FLYING LEOPARDS |
|
SHENZHEN AVIATORS |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
15:00 |
Sched |
|
VULR |
|
BC SAMARA |
|
MBA MOSCOW |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
15:30 |
Sched |
|
BSL |
|
FENERBAHCE BEKO |
2 |
DARUSSAFAKA BASKETBOL |
11 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
16:30 |
Sched |
|
EBL |
|
MKS DABROWA GORNICZA |
9 |
ASSECO ARKA GDYNIA |
14 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
17:00 |
Sched |
|
PA |
|
CHOLET |
7 |
ADA BLOIS BASKET |
17 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
17:00 |
Sched |
|
SLPM |
|
MBA MOSCOW B |
3 |
TAMBOV |
1 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
17:15 |
Sched |
|
GBLP |
|
ARIS THESALONIKIS BC |
5 |
KOLOSSOS RODOU |
6 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
17:20 |
Sched |
|
LKL |
|
DZUKIJA |
3 |
PIENO ZVAIGZDES |
11 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
LO |
|
ESTELA |
14 |
MOVISTAR ESTUDIANTES |
5 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
BSL |
|
MERKEZEFENDI |
13 |
CAGDAS BODRUMSPOR |
15 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
18:30 |
Sched |
|
EBL |
|
LEGIA WARSZAWA |
6 |
ANWIL WLOCLAWEK |
1 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
NWS |
|
RILSKI SPORTIST |
4 |
CHERNO MORE VARNA |
6 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
NARS |
|
KAPOSVARI KK |
5 |
EGIS KORMEND |
3 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
NARS |
|
NATURTEX SZTE SZEDEAK |
6 |
KTE-DUNA ASZFALT |
1 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
NARS |
|
OSE LIONS |
4 |
ATOMEROMU SE |
2 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
SLP |
|
KHIMKI MOSCOW |
|
BC ZENIT B |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
SP |
|
BK SVIT |
|
BK 04 SPISSKA NOVA VES |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
SP |
|
PRIEVIDZA |
|
INTER BRATISLAVA |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
LE |
|
BAXI MANRESA |
8 |
MORABANC ANDORRA |
13 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
LE |
|
CB BREOGAN LUGO |
15 |
HERBALIFE GRAN CANARIA |
6 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
BBL |
|
MANCHESTER GIANTS |
9 |
ESH GROUP EAGLES NEWCASTLE |
5 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
19:30 |
Sched |
|
PA |
|
CHALON-SAONE |
13 |
NANTERRE |
5 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
19:30 |
Sched |
|
PA |
|
GRAVELINES DUNKERQUE |
15 |
ROANNE |
16 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
19:30 |
Sched |
|
PA |
|
LE MANS |
11 |
METROPOLITANS 92 |
18 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
19:30 |
Sched |
|
PA |
|
LIMOGES |
14 |
NANCY |
9 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
19:30 |
Sched |
|
BBL |
|
HAMBURG TOWERS |
10 |
MHP RIESEN LUDWIGSBURG |
6 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
19:30 |
Sched |
|
LLP |
|
BC KALEV-CRAMO |
|
CK PROMETEY |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
20:00 |
Sched |
|
SA |
|
DERTHONA BASKET |
8 |
BASKET PESARO |
15 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
20:00 |
Sched |
|
SP |
|
LEVICKI PATRIOTI |
|
MBK LUCENEC |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
20:00 |
Sched |
|
LNK |
|
KK HELIOS SUNS |
2 |
KK ROGASKA |
8 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
20:00 |
Sched |
|
LNK |
|
KK SENTJUR |
7 |
LTH CASTINGS S.L. |
6 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
20:00 |
Sched |
|
LNK |
|
TERME OLIMIA PODCETRTEK |
4 |
SENCUR GORENJSKA |
5 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
20:00 |
Sched |
|
LO |
|
CB VALLADOLID |
8 |
TIZONA BURGOS |
4 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
20:00 |
Sched |
|
NP |
|
CLEVELAND CAVALIERS |
|
ORLANDO MAGIC |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
20:30 |
Sched |
|
BLES |
|
DEN HELDER SUNS |
9 |
STELLA ARTOIS LEUVEN BEARS |
3 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
20:30 |
Sched |
|
EBL |
|
CZARNI SLUPSK |
11 |
DZIKI WARSAW |
10 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
20:30 |
Sched |
|
LO |
|
CB MENORCA |
12 |
MONTAKIT FUENLABRADA |
11 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
20:40 |
Sched |
|
SL |
|
MACCABI FOX TEL AVIV |
1 |
HAPOEL BEER SHEVA |
12 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
BLEG |
|
BAL WEERT |
10 |
PROXIMUS SPIROU CHARLEROI |
8 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
BLEG |
|
ZZ LEIDEN |
4 |
TELENET GIANTS ANTWERP |
3 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
BLES |
|
FEYENOORD BASKETBALL |
9 |
DEXIA MONS-HAINAUT |
8 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
PB |
|
ORLEANS |
5 |
LILLE MB |
9 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
BBL |
|
EWE BASKETS OLDENBURG |
9 |
BASKETBALL L. BRAUNSCHWEIG |
12 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
BBL |
|
HAKRO MERLINS CRAILSHEIM |
17 |
TELEKOM BASKETS BONN |
8 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
BBL |
|
s.OLIVER WURZBURG |
4 |
ROSTOCK SEAWOLVES |
15 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
LO |
|
SAN PABLO BURGOS |
3 |
BALONCESTO OVIEDO |
13 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
21:30 |
Sched |
|
BLES |
|
CRELAN OKAPI AALSTAR |
4 |
KANGOEROES BASKET MECHELEN |
2 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
21:30 |
Sched |
|
SA |
|
VANOLI BASKET CREMONA |
12 |
GERMANI BASKET BRESCIA |
1 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
21:30 |
Sched |
|
EBL |
|
SOKOL LANCUT |
16 |
GTK GLIWICE |
15 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
21:45 |
Sched |
|
LE |
|
FC BARCELONA LASSA |
3 |
UCAM MURCIA CB |
4 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
21:45 |
Sched |
|
LE |
|
PALENCIA |
18 |
GRANADA |
16 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
22:00 |
Sched |
|
PA |
|
ST. QUENTIN BC |
10 |
DIJON |
12 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
22:00 |
Sched |
|
BBL |
|
B. BRAUN SHEFFIELD SHARKS |
4 |
PLYMOUTH CITY PATRIOTS |
10 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
22:30 |
Sched |
|
NP |
|
MINNESOTA TIMBERWOLVES |
|
PHOENIX SUNS |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
23:10 |
FTR |
|
NP |
|
PINHEIROS |
|
VASCO DA GAMA |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
21:30 |
FTR |
|
SAW |
|
BATTIPAGLIA (W) |
13 |
RAGUSA (W) |
6 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
21:30 |
FTR |
|
SAW |
|
BRIXIA (W) |
10 |
SAN GIOVANNI (W) |
5 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
21:30 |
FTR |
|
SAW |
|
SAN MARTINO (W) |
9 |
DINAMO SASSARI (W) |
7 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
21:30 |
FTR |
|
SAW |
|
SANGA MILANO |
12 |
PF SCHIO (W) |
1 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
21:30 |
FTR |
|
SAW |
|
VENEZIA (W) |
2 |
OXYGEN ROMA |
8 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
21:30 |
FTR |
|
SAW |
|
VIRTUS BOLOGNA (W) |
3 |
MAGNOLIA CAMPOBASSO (W) |
4 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
20:30 |
FTR |
|
PLRG |
|
FMP AKADEMIJA |
4 |
KK AV OHRID |
2 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
20:00 |
FTR |
|
PL |
|
KK ALKAR |
10 |
KK DINAMO ZAGREB |
5 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
20:00 |
FTR |
|
PL |
|
KK SKRLJEVO |
11 |
KK CIBONA |
3 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
20:00 |
FTR |
|
PLCP |
|
KK GOSTIVAR |
|
MZT SKOPJE AERODROM |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
19:00 |
FTR |
|
NP |
|
BASKETBALL BRNO |
|
BK DECIN |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
19:00 |
FTR |
|
PLRG |
|
KK VARDAR |
3 |
KK KOZUV |
1 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
19:00 |
FTR |
|
SLP |
|
KK FMP |
|
KK VOJVODINA |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
18:30 |
FTR |
|
SP |
|
KLOSTERNEUBURG DUKES |
|
ECE BULLS KAPFENBERG |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
18:30 |
FTR |
|
SP |
|
RAIFFEISEN FLYERS WELS |
|
UBSC RAIFFEISEN GRAZ |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
18:30 |
FTR |
|
NP |
|
BK PARDUBICE |
|
USTI NAD LABEM |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
18:00 |
FTR |
|
ZPW |
|
USK PRAGUE (W) |
|
ZABINY BRNO (W) |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
17:30 |
FTR |
|
LNB |
|
BOCA JUNIORS BC |
9 |
UNION DE SANTA FE |
20 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
17:00 |
FTR |
|
ALCG |
|
APOLLON LIMASSOL BC |
6 |
APOEL BC |
4 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
(17:00) |
Canc |
|
LKL |
|
GARGZDAI |
12 |
LIETKABELIS |
6 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
16:00 |
FTR |
|
ELPP |
|
IRAKLIS |
|
NE MEGARIDAS |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
16:00 |
FTR |
|
ELPP |
|
KOROIVOS AMALIADAS |
|
MILON AONS |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
16:00 |
FTR |
|
ELRP |
|
PSYCHIKOU |
|
ESPEROS |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
16:00 |
FTR |
|
IBL |
|
PRAWIRA BANDUNG |
9 |
RANS PIK |
7 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
16:00 |
FTR |
|
NLP |
|
BARSY |
|
TOBOL KOSTANAY |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
16:00 |
FTR |
|
NLP |
|
IRBIS ALMATY |
|
AKTOBE |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
15:00 |
FTR |
|
PLP |
|
GOMEL |
|
GRODNO |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
14:00 |
FTR |
|
PLP |
|
RUBON |
|
IMPULS |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
14:00 |
FTR |
|
IBL |
|
SATRIA MUDA PERTAMINA |
2 |
SATYA WACANA SALATIGA |
13 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
13:00 |
FTR |
|
PLP |
|
TSMOKI-MINSK II |
|
BORISFEN MOGILEV |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
12:00 |
FTR |
|
IBL |
|
DEWA UNITED SURABAYA |
6 |
EVOS THUNDER BOGOR |
4 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
10:05 |
Fin |
|
BL |
|
SENDAI 89ERS |
16 |
LEVANGA HOKKAIDO |
20 |
17-20 |
19-18 |
36-38 |
28-18 |
19-18 |
83-74 |
- |
83-74 |
|
|
|
10:00 |
Fin |
|
IBL |
|
HANGTUAH |
12 |
KESATRIA BENGAWAN SOLO |
5 |
22-22 |
23-25 |
45-47 |
22-24 |
17-20 |
84-91 |
- |
84-91 |
|
|
|
10:00 |
Fin |
|
PC |
|
PHOENIX SUPER LPG |
10 |
NLEX ROAD WARRIORS |
4 |
24-17 |
27-22 |
51-39 |
28-23 |
33-15 |
112-77 |
- |
112-77 |
|
|
|
09:05 |
Fin |
|
BL |
|
DIAMOND DOLPHINS |
5 |
SHIMANE SUSANOO MAGIC |
9 |
23-11 |
26-14 |
49-25 |
20-21 |
24-17 |
93-63 |
- |
93-63 |
|
|
|
09:05 |
Fin |
|
BL |
|
GUNMA CRANE THUNDERS |
13 |
AKITA NORTHERN HAPPINETS |
15 |
16-16 |
24-13 |
40-29 |
27-17 |
22-13 |
89-59 |
- |
89-59 |
|
|
|
09:05 |
Fin |
|
BL |
|
IBARAKI ROBOTS |
22 |
CHIBA JETS |
6 |
33-32 |
19-16 |
52-48 |
17-22 |
14-19 |
83-89 |
- |
83-89 |
|
|
|
09:05 |
Fin |
|
BL |
|
KYOTO HANNARYZ |
21 |
SAGA BALLOONERS |
14 |
33-27 |
15-22 |
48-49 |
9-17 |
31-21 |
88-87 |
- |
88-87 |
|
|
|
09:05 |
Fin |
|
BL |
|
LINK TOCHIGI BREX |
1 |
TOYOTA ALVARK |
3 |
27-19 |
15-23 |
42-42 |
19-16 |
19-18 |
80-76 |
- |
80-76 |
|
|
|
08:05 |
Fin |
|
BL |
|
HIROSHIMA DRAGONFLIES |
8 |
OSAKA EVESSA |
18 |
34-18 |
20-19 |
54-37 |
23-20 |
14-20 |
91-77 |
- |
91-77 |
|
|
|
08:00 |
Fin |
|
KP |
|
SUWON KT SONICBOOM |
|
CHANGWON LG SAKERS |
|
20-18 |
18-18 |
38-36 |
19-17 |
16-23 |
73-76 |
- |
73-76 |
|
|
|
07:05 |
Fin |
|
BL |
|
YOKOHAMA B-CORSAIRS |
19 |
NAGOYA FIGHTING EAGLES |
12 |
10-20 |
8-30 |
18-50 |
24-27 |
25-19 |
67-96 |
- |
67-96 |
|
|
|
04:30 |
Fin |
|
NP |
|
NEW ORLEANS PELICANS |
|
SACRAMENTO KINGS |
|
22-24 |
32-21 |
54-45 |
29-29 |
22-24 |
105-98 |
- |
105-98 |
|
|
|
03:00 |
Fin |
|
LNB |
|
PENAROL BC |
13 |
PLATENSE |
5 |
27-19 |
24-16 |
51-35 |
24-13 |
24-8 |
99-56 |
- |
99-56 |
|
|
|
02:00 |
Fin |
|
NP |
|
SAO PAULO |
|
UNIFACISA |
|
35-17 |
20-24 |
55-41 |
23-27 |
21-25 |
99-93 |
- |
99-93 |
|
|
|
02:00 |
Fin |
|
NP |
|
MIAMI HEAT |
|
CHICAGO BULLS |
|
34-17 |
13-20 |
47-37 |
35-23 |
30-31 |
112-91 |
- |
112-91 |
|
|
|
01:00 |
Fin |
|
NP |
|
UNIAO CORINTHIANS |
|
MINAS |
|
16-27 |
21-19 |
37-46 |
14-19 |
22-18 |
73-83 |
- |
73-83 |
|
|
|
|