Monday, January 27 , 2020       FAVORITES Sort by Country   
Sound Off    Europe/Athens    20:16:08
K/O Stat Time League Home LP YR Away LP YR HT SCORE ET PN TV i Scorers  
19:00 2 HF 46' LL
HAPOEL KATAMON
3
HAPOEL BNEY LOD FC
14 0-0 0-0 - -
19:00 2 HF 46' LL
HAPOEL UMM AL-FAHM
10
HAPOEL AFULA
16 1-0 1-0 - -
(24)KIJANSKAS TADAS
19:00 2 HF 46' LL
MACCABI PETAH TIKVA
1
HAPOEL PETAH TIKVA
9 2-0 2-0 - -
(45+1)FLESHER DANIEL
19:00 2 HF 46' SL
SIVASSPOR
1
RIZESPOR
11 2 0-0 0-0 - -
20:00 1 HF 1' 3.LG
FC KAISERSLAUTERN
11
SG SONN. GROSSASPACH
19 - 0-0 - -
20:00 1 HF 1' SL1
LAMIA
10
ASTERAS TRIPOLIS
12 - 0-0 - -
20:15 Sched   PL
BNEI YEHUDA TEL AVIV
9
MACCABI HAIFA
2 - - - -
20:45 Sched   PL
VITORIA GUIMARAES
6
RIO AVE
7 - - - -
21:00 Sched   GS
SUNDERLAND (U23)
3
WIGAN (U23)
2 - - - -
21:00 Sched   GS
BRIGHTON (U23)
3
VFL WOLFSBURG (U23)
1 - - - -
21:00 Sched   GS
EVERTON (U23)
4
SWANSEA (U23)
1 - - - -
21:00 Sched   GS
LEICESTER (U23)
3
DINAMO ZAGREB (U23)
2 - - - -
21:00 Sched   D1
JONG AZ
14
ALMERE CITY FC
10 - - - -
21:00 Sched   D1
JONG PSV
18
EXCELSIOR
7 - - - -
21:45 Sched   L2
LE HAVRE
7
ESTAC TROYES
4 - - - -
21:45 Sched   CGB
REGGIO AUDACE
3
SUDTIROL
4 - - - -
21:45 Sched   PR
COLERAINE FC
4
CLIFTONVILLE FC
5 - - - -
21:45 Sched   LP
ESTORIL
8
BENFICA B
14 - - - -
22:00 Sched   4R
BOURNEMOUTH
ARSENAL
- - - -
22:00 Sched   B
PERUGIA
12
LIVORNO
20 - - - -
23:00 Sched   PL
SPORTING CP
4
MARITIMO
12 - - - -
FINISHED GAMES
K/O Stat Time League Home LP YR Away LP YR HT FT ET PN TV i Scorers  
21:45 FTR   NPL
BASFORD UNITED
2
WITTON ALBION
7 - - - -
Full Time Result Only
21:45 FTR   IPL
HARINGEY BOROUGH
14
CARSHALTON ATHLETIC
6 - - - -
Full Time Result Only
(20:00) Post   D1
AL MASRY
11
ISMAILY SC
10 - - - -
(20:00) Post   D1
ASWAN SC
16
FC MASR
18 - - - -
(20:00) Post   D1
EL ENTAG EL HARBY
6
AL AHLY CAIRO
1 - - - -
(20:00) Post   D1
EL GEISH
15
ENPPI
7 - - - -
(20:00) Post   D1
EL GOUNA FC
17
AL ITTIHAD ALEXANDRIA
3 - - - -
(20:00) Post   D1
PYRAMIDS FC
5
TANTA SC
13 - - - -
(20:00) Post   D1
SMOUHA SC
8
AL MOKAWLOON
2 - - - -
(20:00) Post   D1
WADI DEGLA
12
HARAS EL HODOOD
9 - - - -
(20:00) Post   D1
ZAMALEK SC
4
MISR EL MAKASA
14 - - - -
(19:00) Post   SL
YENI MALATYASPOR
9
TRABZONSPOR
4 - - - -
18:00 Fin   SL1
PAOK
1 1
VOLOS NPS
11 0-0 1-0 - -
(Pen60)VIEIRINHA ANDRE
18:00 Fin   BP
OLYMPIQUE SAFI
10
MOULOUDIA OUJDA
3 0-1 2-2 - -
(Pen90+4)SAMAKE AMADOU
18:00 Fin   1L
FATIH KARAGUMRUK AS
11 1
ALTINORDU
14 1-0 3-3 - -
(Pen90+8)JORQUERA CRISTOBAL
17:30 Fin   D1
EBUSUA DWARFS
18
DREAMS FC
7 1-0 2-1 - -
                    
17:00 Fin   D1
MISR EL MAKASA
14
EL GEISH
15 1-0 1-1 - -
GAMAL AMR(46)
16:30 Fin   FRC
BEROE
ORDABASY
0-0 1-1 - -
(85)FALL ALIOUNE
16:00 Fin   D3
ETHNIKOS ASSIAS
12
CHALKANORAS IDALIOU
4 0-0 3-1 - -
                    
16:00 Fin   FRC
DNIPRO-1
JAGIELLONIA
0-1 0-1 - -
POSPISIL MARTIN(Pen14)
16:00 Fin   FRC
DYNAMO KYIV
DINAMO BREST
2-0 3-0 - -
(74)DUELUND MIKKEL
16:00 Fin   ISL
ATLETICO DE KOLKATA
1
NORTHEAST UNITED
9 0-0 1-0 - -
(90+5)SINGH BALWANT
15:30 Fin   CGC
SICULA LEONZIO
19
CATANZARO
6 0-2 1-2 - -
(75)GRILLO PAOLO
15:00 Fin   FRC
LOKOMOTIV PLOVDIV
ZEMPLIN MICHALOVCE
1-1 1-2 - -
DANKO STANISLAV(69)
15:00 Fin   FRC
RADNIK SURDULICA
VORSKLA POLTAVA
1-0 1-1 - -
SHCHERBAK DMYTRO(69)
15:00 Fin   FRC
ZAGLEBIE LUBIN
KARVINA
1-0 2-1 - -
HANOUSEK MAREK(61)
15:00 Fin   SL2
A.E. KARAISKAKIS
6
PANACHAIKI 1891
8 1-0 2-0 - -
(88)KYVELIDIS LEONIDAS
14:30 Fin   D1
HARAS EL HODOOD
9
ASWAN SC
16 0-1 1-2 - -
GAMAL MOUSTAFA(Own80)
14:30 Fin   FRC
SKA-KHABAROVSK
TARAZ
1-0 1-0 - -
(40)GADZHIMURADOV RAMAZAN
14:30 Fin   SL2
KERKYRA
11
LEVADIAKOS
4 0-1 0-4 - -
POLETTO LUCAS(85)
14:30 Fin   FINAL
MLADA BOLESLAV
FC ZBROJOVKA BRNO
1-0 1-1 - 4-3
(Pen6)DOUDERA DAVID
14:00 Fin   FRC
BOTEV PLOVDIV
FC KYZYL-ZHAR SK
0-0 3-0 - -
(66)VUTOV ANTONIO
14:00 Fin   FRC
HOBRO
AC HORSENS
1-0 4-2 - -
(73)SABBI EMMANUEL
13:30 Fin   FRC
OLIMPIK DONETSK
FK SPARTAK SUBOTICA
2-0 4-0 - -
(87)ROMANOVSKIJ DANIEL
12:00 Fin   PF
BANIK OSTRAVA
DUNAJSKA STREDA
0-0 1-1 - 4-5
BOATENG ERNEST(Pen6)
11:15 Fin   A
MACHHINDRA FC
1
THREE STAR
5 1-0 2-0 - -
(90)RAI BISHAL
08:15 Fin   A
NEPAL POLICE
4
APF
13 1 1-0 1-0 - -
(13)SILWAL BHOLA
03:00 Fin   AP
REAL SANTA CRUZ
3 4
THE STRONGEST
12 1 1 2-1 3-2 - -
REINOSO JAIR(88)
03:00 Fin   CL
FC JUAREZ
6 1
MONARCAS
17 2 1 1-0 3-0 - -
(Pen66)ROLAN DIEGO
02:45 Fin   SL
BOCA JUNIORS
2 2 1
INDEPENDIENTE
16 4 1 0-0 0-0 - -
02:30 Fin   TFA
JUVENTUD UNIDA UNIV.
13
HURACAN LAS HERAS
2 1-0 3-0 - -
(90)DE HOYOS DAMIAN
02:30 Fin   AP
MILLONARIOS
14
DEPORTIVO PASTO
6 0-2 1-2 - -
(90+9)ARANGO CRISTIAN
01:30 Fin   PD
UNION ESPANOLA
3 6
IQUIQUE
12 6 0-1 3-2 - -
(90+6)ARACE RAFAEL
01:15 Fin   AP
CLUB GUARANI
5
CERRO PORTENO
7 1-0 1-0 - -
(3)FLORENTIN IGNACIO
01:10 Fin   CL
SANTOS DE GUAPILES
5
UNIV. DE COSTA RICA
12 2-0 3-0 - -
(46)ARAYA YEREMY
01:00 Fin   TFA
CENTRAL NORTE
5 1
JUVENTUD UNIDA
14 1-0 2-0 - -
(76)RIOS GONZALO
01:00 Fin   TFA
DEFENSORES VR
10
ATLETICO SARMIENTO
3 0-0 0-0 - -
01:00 Fin   CL
NECAXA
7 3
ATLETICO SAN LUIS
5 2 0-1 1-1 - -
(89)ALVAREZ DANIEL
01:00 Fin   AP
PLAZA AMADOR
5 1
DEPORTIVO UNIVERSITARIO
4 1-0 1-1 - -
TRIANA LEONEL(62)
01:00 Fin   AP
SPORTING S. M.
1
COSTA DEL ESTE
9 2-0 2-0 - -
(45+2)RODRIGUEZ RICHARD
Sched Scheduled Pen Penalties H/T Half Time  YR Yellow/Red Cards  LP League Table Position
1 HF First Half Int Interrupted FTR Full Time Result only  K/O  Kick Off Time  FT  Full Time  TV Listings
2 HF Second Half Abd Abandoned PEN. Penalty  Stat  Game Status  ET  Extra Time  Information
Fin Finished Post Postponed OWN. Own Goal  Time  Game Time  PN  Penalty Kicks  Latest Score
Canc Cancelled E/T Extra Time    
Back to Top