Saturday, August 15 , 2020       FAVORITES Sort by Country   
Sound Off    Europe/Athens    04:39:55
K/O Stat Time League Home LP YR Away LP YR HT SCORE ET PN TV i Scorers  
02:00 Int   USL1
ORLANDO CITY B
7
FORT LAUDERDALE CF
9 0-0 0-0 - -
03:00 2 HF 90' USL1
FORWARD MADISON FC
10
SOUTH GEORGIA TORMENTA
4 2-0 4-0 - -
(69)JUNIOR
03:15 2 HF 90' D1
BARCELONA SC
8
ORENSE SC
11 0-0 0-0 - -
03:30 2 HF 90' B
PARANA
4
JUVENTUDE
1 2-1 2-1 - -
CAJA(21)
05:30 Sched   LMG
PUEBLA
4
PACHUCA
12 - - - -
08:00 Sched   J1
CONSADOLE SAPPORO
9
KAWASAKI FRONTALE
1 - - - -
10:00 Sched   AL
SYDNEY FC
1
WESTERN UNITED
6 - - - -
12:00 Sched   J1
VEGALTA SENDAI
13
SHIMIZU S-PULSE
14 - - - -
12:00 Sched   J1
YOKOHAMA FC
17
SHONAN BELLMARE
18 - - - -
12:00 Sched   J2
MATSUMOTO YAMAGA
19
AVISPA FUKUOKA
11 - - - -
12:00 Sched   3G4
URAL 2
12
VOLNA NIZHNY NOVGOROD
7 - - - -
12:30 Sched   J1
OITA TRINITA
16
YOKOHAMA F. MARINOS
11 - - - -
13:00 Sched   CSL
SHANDONG LUNENG
4
SHENZHEN FC
6 - - - -
13:00 Sched   J1
FC TOKYO
6
NAGOYA GRAMPUS
4 - - - -
13:00 Sched   J1
KASHIWA REYSOL
5
CEREZO OSAKA
3 - - - -
13:00 Sched   J1
URAWA RED DIAMONDS
7
SANFRECCE HIROSHIMA
8 - - - -
13:00 Sched   J2
FAGIANO OKAYAMA
16
ALBIREX NIIGATA
6 - - - -
13:00 Sched   J2
GIRAVANZ KITAKYUSHU
3
MACHIDA ZELVIA
15 - - - -
13:00 Sched   3G2
ZNAMYA TRUDA
14
KAZANKA MOSCOW
5 - - - -
13:00 Sched   3G4
KRYLYA SOVETOV 2
15
ZENIT-IZHEVSK
9 - - - -
13:00 Sched   KL1
FC SEOUL
9
SANGJU SANGMU FC
3 - - - -
13:00 Sched   KL1
SUWON BLUEWINGS
11
JEONBUK MOTORS
2 - - - -
13:00 Sched   KL1
ULSAN HYUNDAI FC
1
POHANG STEELERS
4 - - - -
13:00 Sched   KL2
ANSAN GREENERS
9
JEONNAM DRAGONS
7 - - - -
14:00 Sched   FRC
HERACLES
GO AHEAD EAGLES
- - - -
14:00 Sched   FRC
LYNGBY
HIK
- - - -
14:00 Sched   2G1
MOSS
12
FLORO
13 - - - -
14:00 Sched   TS
ARNA-BJORNAR (W)
9
LYN (W)
8 - - - -
14:00 Sched   3G3
KALUGA
6
FC RYAZAN
3 - - - -
14:00 Sched   KL2
FC ANYANG
8
BUCHEON FC 1995
5 - - - -
14:30 Sched   N/E
BERLINER AK 07
1
UNION FURSTENWALDE
16 - - - -
14:30 Sched   N/E
BISCHOFSWERDAER
3
VFB AUERBACH
19 - - - -
14:30 Sched   N/E
ENERGIE COTTBUS
7
SV LICHTENBERG 47
14 - - - -
14:30 Sched   N/E
FSV 63 LUCKENWALDE
8
GERMANIA HALBERSTADT
9 - - - -
14:30 Sched   N/E
OPTIK RATHENOW
12
ZFC MEUSELWITZ
2 - - - -
14:30 Sched   PSL
AMAZULU
15
BAROKA FC
13 - - - -
14:30 Sched   PSL
STELLENBOSCH FC
11
GOLDEN ARROWS
8 - - - -
15:00 Sched   CSL
DALIAN PRO
7
GUANGZHOU R&F FC
8 - - - -
15:00 Sched   ED
AALBORG (W)
8
FC NORDSJAELLAND (W)
2 - - - -
15:00 Sched   ED
AGF (W)
7
FORTUNA HJORRING (W)
6 - - - -
15:00 Sched   ED
BRONDBY (W)
4
HB KOGE (W)
1 - - - -
15:00 Sched   KGA
JAPS
3
PK-35 VANTAA
1 - - - -
15:00 Sched   KGA
PK KESKI-UUSIMAA
11
NJS
9 - - - -
15:00 Sched   KGB
FC ESPOO
11
GRIFK
9 - - - -
15:00 Sched   KGB
P-IIROT
12
KAAPO
7 - - - -
15:00 Sched   FRC
BORUSSIA MONCHENGLADBACH
MSV DUISBURG
- - - -
15:00 Sched   FRC
DIJON
NIMES
- - - -
15:00 Sched   FRC
EMMEN
TELSTAR
- - - -
15:00 Sched   FRC
RANDERS FC
FC HELSINGOR
- - - -
15:00 Sched   N/E
CARL ZEISS JENA
5
SV BABELSBERG 03
13 - - - -
FINISHED GAMES
K/O Stat Time League Home LP YR Away LP YR HT FT ET PN TV i Scorers  
(23:00) Post   CGA
IMPERATRIZ
7
JACUIPENSE
9 - - - -
23:00 FTR   CGA
VILA NOVA
4
PAYSANDU
5 - - - - Full Time Result Only
(22:30) Post   B
CONFIANCA
15
AVAI
8 - - - -
22:00 FTR   CGB
TOMBENSE
10
SAO JOSE
3 - - - - Full Time Result Only
22:00 FTR   FINAL
TREZE
CAMPINENSE
- - - -
Full Time Result Only
21:30 FTR   QF
BRASILIENSE
LUZIANIA
- - - -
Full Time Result Only
21:30 FTR   PTRN
PALMEIRA DE GOIANINHA
8
SANTA CRUZ RN
7 - - - - Full Time Result Only
21:30 FTR   R64
ODRA OPOLE
LECH POZNAN
- - - - Full Time Result Only
21:00 FTR   GS
FC ASHDOD
2
BEITAR JERUSALEM
3 - - - -
Full Time Result Only
21:00 FTR   1L2
FC BASSECOURT
2
FC LUZERN II
5 - - - - Full Time Result Only
21:00 FTR   1L2
FC BIEL BIENNE
3
SR DELEMONT
12 - - - - Full Time Result Only
(20:30) Post   ND
PETROCUB
2
ZIMBRU CHISINAU
9 - - - -
20:30 FTR   R64
KSZO OSTROWIEC
WISLA KRAKOW
- - - - Full Time Result Only
20:15 FTR   U17
VEJLE (U17)
7
RANDERS FREJA (U17)
3 - - - - Full Time Result Only
20:15 FTR   PR
AL-KUWAIT
1
AL-NASR SC
8 - - - -
Full Time Result Only
20:00 FTR   2PFL
PIRIN BLAGOEVGRAD
8
YANTRA 2019 GABROVO
5 - - - -
Full Time Result Only
(20:00) Post   BP
RAJA CASABLANCA
1
RAPIDE OUED ZEM
11 - - - -
20:00 FTR   R64
GKS TYCHY
WISLA PLOCK
- - - - Full Time Result Only
20:00 FTR   2L
MFK SKALICA
3
FK DUBNICA
10 - - - -
Full Time Result Only
19:50 FTR   GS
HAPOEL HADERA
3
MACCABI NETANYA
2 - - - -
Full Time Result Only
19:50 FTR   GS
MACCABI PETAH TIKVA
1
HAPOEL KFAR-SABA
4 - - - -
Full Time Result Only
19:30 FTR   2D
NK KRKA
9
TRIGLAV KRANJ
7 - - - - Full Time Result Only
19:00 FTR   TIR
IMST
3
WORGL
5 - - - -
Full Time Result Only
19:00 FTR   VOR
ROTENBERG
9
LAUTERACH
3 - - - -
Full Time Result Only
19:00 FTR   R32
FC GOMEL
SHAKHTER SOLIGORSK
- - - -
Full Time Result Only
19:00 FTR   2PFL
LITEX
17
SOZOPOL
11 - - - -
Full Time Result Only
19:00 FTR   2PFL
VITOSHA BISTRITSA
14
HEBAR PAZARDZHIK
10 - - - -
Full Time Result Only
19:00 FTR   GS
HAPOEL TEL AVIV
1
BNEI YEHUDA TEL AVIV
4 - - - -
Full Time Result Only
19:00 FTR   2L
FK ZELEZIARNE PODBREZOVA
1
SLOVAN BRATISLAVA B
14 - - - -
Full Time Result Only
19:00 FTR   PL
ETOILE-CAROUGE FC
8
SC BRUHL
1 - - - - Full Time Result Only
19:00 FTR   1L3
FC TUGGEN
8
WETTSWIL-BONSTETTEN
7 - - - - Full Time Result Only
18:45 FTR   PL
AC BELLINZONA
7
RAPPERSWIL
3 - - - - Full Time Result Only
18:30 FTR   FLBH
GORAZDE
16
FK BUDUCNOST BANOVICI
10 - - - -
Full Time Result Only
18:30 FTR   FLBH
IGMAN KONJIC
8
TRAVNIK
7 - - - -
Full Time Result Only
18:30 FTR   FLBH
JEDINSTVO BIHAC
5
ZVIJEZDA GRADACAC
14 - - - -
Full Time Result Only
18:30 FTR   FLBH
POSUSJE
6
NK SLAVEN ZIVINICE
9 - - - -
Full Time Result Only
18:30 FTR   2.HNL
DUGOPOLJE
7
HNK CIBALIA
8 - - - -
Full Time Result Only
18:30 FTR   KL
KUPS (W)
5
ALAND UNITED (W)
2 - - - -
Full Time Result Only
18:30 FTR   PL
YVERDON-SPORT FC
6
FC SION II
14 - - - - Full Time Result Only
18:30 FTR   1L1
FC VEVEY SPORTS 05
9
MARTIGNY SPORTS
11 - - - - Full Time Result Only
18:15 FTR   U19
ODENSE (U19)
7
AC HORSENS U19
12 - - - - Full Time Result Only
(18:15) Canc   D2
AL-SHAMAL
5
LUSAIL SC
7 - - - -
(18:15) Canc   D2
AL-WAAB SC
8
MUAITHER
6 - - - -
18:00 FTR   SAL
FC PINZGAU
4
SV AUSTRIA SALZBURG
5 - - - -
Full Time Result Only
18:00 FTR   VOR
AUSTRIA LUSTENAU (AM)
6
RW RANKWEIL
4 - - - -
Full Time Result Only
18:00 FTR   VOR
FC WOLFURT
5
SW BREGENZ
2 - - - -
Full Time Result Only
(18:00) Post   FL
FC LIDA
8
FC ORSHA
10 - - - -
18:00 FTR   FLRS
FK JEDINSTVO BRCKO
13
FK LEOTAR
6 - - - -
Full Time Result Only
18:00 FTR   FLRS
FK PODRINJE
15
DRINA ZVORNIK
3 - - - -
Full Time Result Only
18:00 FTR   FLRS
KOZARA GRADISKA
1
MODRICA
2 - - - -
Full Time Result Only
Sched Scheduled Pen Penalties H/T Half Time  YR Yellow/Red Cards  LP League Table Position
1 HF First Half Int Interrupted FTR Full Time Result only  K/O  Kick Off Time  FT  Full Time  TV Listings
2 HF Second Half Abd Abandoned PEN. Penalty  Stat  Game Status  ET  Extra Time  Information
Fin Finished Post Postponed OWN. Own Goal  Time  Game Time  PN  Penalty Kicks  Latest Score
Canc Cancelled E/T Extra Time    
Back to Top