Thursday, October 28 , 2021       FAVORITES Sort by K/O    Europe/Athens    03:07:51
K/O Stat Tour Tournament Round Player 1 SP Player 2 SP S1 S2 S3 S4 S5 SCORE    
AUT-VIE (ATP-S)
14:00 Sched ATP-S AUT-VIE R16 AUGER-ALIASSIME F. (CAN) 6 NORRIE C. (GBR)
15:00 Sched ATP-S AUT-VIE R16 MONFILS G. (FRA) SCHWARTZMAN D. (ARG) 8
15:30 Sched ATP-S AUT-VIE R16 RUUD C. (NOR) 4 SONEGO L. (ITA)
16:30 Sched ATP-S AUT-VIE R16 NOVAK D. (AUT) WC SINNER J. (ITA) 7
18:30 Sched ATP-S AUT-VIE R16 DE MINAUR A. (AUS) ZVEREV A. (GER) 2
20:00 Sched ATP-S AUT-VIE R16 TSITSIPAS S. (GRE) 1 TIAFOE F. (USA) Q
AUT-VIE (ATP-D)
17:00 Sched ATP-D AUT-VIE QF MARACH O./OSWALD P. WC PEERS J./POLASEK F. 3
18:30 Sched ATP-D AUT-VIE QF ALIASSIME F./MIES A. RAM R./SALISBURY J. 2
20:00 Sched ATP-D AUT-VIE QF MEKTIC N./PAVIC M. 1 GILLE S./KOEPFER D. LL
RUS-SP (ATP-S)
13:00 Sched ATP-S RUS-SP R16 MILLMAN J. (AUS) KARATSEV A. (RUS)
13:00 Sched ATP-S RUS-SP R16 VAN DE ZANDSCHULP B. (NED) Q KORDA S. (USA) 8
14:30 Sched ATP-S RUS-SP R16 FRITZ T. (USA) 5 PAUL T. (USA)
16:00 Sched ATP-S RUS-SP R16 CILIC M. (CRO) KHACHANOV K. (RUS) 6
18:30 Sched ATP-S RUS-SP R16 BAUTISTA AGUT R. (ESP) MCDONALD M. (USA)
RUS-SP (ATP-D)
14:30 Sched ATP-D RUS-SP QF MURRAY J./SOARES B. 1 SAVILLE L./SMITH J.
17:00 Sched ATP-D RUS-SP QF DANIELL M./DEMOLINER M. FRITZ T./PAUL T.
20:00 Sched ATP-D RUS-SP QF KHACHANOV K./RUBLEV A. BOPANNA R./SHAPOVALOV D.
ITA-COU (WTA-S)
13:00 Sched WTA-S ITA-COU R16 ZHENG S. (CHN) VEKIC D. (CRO)
14:30 Sched WTA-S ITA-COU R16 WANG XIN. (CHN) ZHANG S. (CHN) 8
19:00 Sched WTA-S ITA-COU R16 STEFANINI L. (ITA) WC PAOLINI J. (ITA) 7
20:30 Sched WTA-S ITA-COU R16 FRECH M. (POL) LI A. (USA) 9
ITA-COU (WTA-D)
15:30 Sched WTA-D ITA-COU QF PITER K./VORACOVA R. WANG X./ZHENG S.
17:00 Sched WTA-D ITA-COU QF LECHEMIA E./SANTAMARIA S. 4 BOLSOVA A./RAKHIMOVA K.
22:00 Sched WTA-D ITA-COU QF DIATCHENKO V./PANOVA A. NEEL I./ROSOLSKA A.
ROU-CLU2 (WTA-S)
12:00 Sched WTA-S ROU-CLU2 R16 BARTHEL M. (GER) KOSTYUK M. (UKR) 6
13:30 Sched WTA-S ROU-CLU2 R16 BARA I. (ROU) WC PETERSON R. (SWE)
15:30 Sched WTA-S ROU-CLU2 R16 RADUCANU E. (GBR) 3 BOGDAN A. (ROU)
18:00 Sched WTA-S ROU-CLU2 R16 HALEP S. (ROU) 1 GRACHEVA V. (RUS)
19:30 Sched WTA-S ROU-CLU2 R16 VAN UYTVANCK A. (BEL) KONTAVEIT A. (EST) 2
ROU-CLU2 (WTA-D)
12:00 Sched WTA-D ROU-CLU2 QF IGNATIK A./PRISACARIU A. WC KRUNIC A./KERKHOVE L. 2
13:30 Sched WTA-D ROU-CLU2 QF DZALAMIDZE N./JUVAN K. KICHENOK L./KOSTYUK M.
15:00 Sched WTA-D ROU-CLU2 QF FOMINA A./YASHINA E. BARA I./GORGODZE E.
FRA-BRE (CHAL MS)
12:00 Sched CHAL MS FRA-BRE R16 NAKASHIMA B. (USA) 4 ZAPATA MIRALLES B. (ESP)
13:30 Sched CHAL MS FRA-BRE R16 MULLER A. (FRA) TRAVAGLIA S. (ITA) 5
17:30 Sched CHAL MS FRA-BRE R16 SOUSA J. (POR) DE SCHEPPER K. (FRA) Q
19:30 Sched CHAL MS FRA-BRE R16 GASTON H. (FRA) 8 JANVIER M. (FRA) ALT
21:00 Sched CHAL MS FRA-BRE R16 GUINARD M. (FRA) WC VAN ASSCHE L. (FRA) WC
USA-LV (CHAL MS)
20:00 Sched CHAL MS USA-LV R16 ALTMAIER D. (GER) 4 KOVACEVIC A. (USA) WC
20:00 Sched CHAL MS USA-LV R16 ITO T. (JPN) DANIEL T. (JPN) 5
20:00 Sched CHAL MS USA-LV R16 KUBLER J. (AUS) GOMEZ E. (ECU) 7
20:00 Sched CHAL MS USA-LV R16 MCHUGH A. (GBR) KOZLOV S. (USA) ALT
PER-LIM2 (CHAL MS)
02:10 Set1 CHAL MS PER-LIM2 R16 GALARNEAU A. (CAN) LL CERUNDOLO J.M. (ARG) 2 5-6
20:00 Sched CHAL MS PER-LIM2 R16 DE JONG J. (NED) ETCHEVERRY T. (ARG) 9
21:30 Sched CHAL MS PER-LIM2 R16 MELZER G. (AUT) PP TABILO A. (CHI)
GER-ISM (CHAL MS)
14:00 Sched CHAL MS GER-ISM R16 CRESSY M. (USA) 7 VIRTANEN O. (FIN) Q
14:00 Sched CHAL MS GER-ISM R16 OTTE O. (GER) 5 LENZ J. (GER) Q
15:30 Sched CHAL MS GER-ISM R16 BEMELMANS R. (BEL) HALYS Q. (FRA) 8
15:30 Sched CHAL MS GER-ISM R16 ROSENKRANZ M. (GER) WC MARTERER M. (GER)
18:30 Sched CHAL MS GER-ISM R16 FOREJTEK J. (CZE) Q MADEN Y. (GER) PR
FINISHED GAMES
K/O Stat Tour Tournament Round Player 1 SP Player 2 SP S1 S2 S3 S4 S5 FINAL    
FRA-BRE (CHAL MD)
20:00 FTR CHAL MD FRA-BRE QF MOLCHANOV D./NEDOVYESOV A. 1 SILVA F./SOUSA J.
18:00 FTR CHAL MD FRA-BRE QF GRENIER H./MULLER A. KOLAR Z./HERNANDEZ D. 3
16:30 FTR CHAL MD FRA-BRE QF CARUSO S./GAIO F. MONROE N./NAKASHIMA B.
15:00 FTR CHAL MD FRA-BRE QF DOUMBIA S./REBOUL F. 4 BROADY L./JOHNSON L.
USA-LV (CHAL MD)
20:00 FTR CHAL MD USA-LV QF HARRISON C./KRUEGER M. VERDUGO H./REYES M. 2
00:50 Fin CHAL MD USA-LV R16 BLUMBERG W./SCHNUR M. 4 BRODNEY Z./DABIC M. WC 6-4 6-2 2-0
00:30 Fin CHAL MD USA-LV R16 JUNG J./KING E. KUDLA D./LINDSTEDT R. 7-6 6-1 2-0
00:30 Fin CHAL MD USA-LV R16 VANCE J./VANCE J. WC MMOH M./NOVIKOV D. 4-6 4-6 0-2
00:10 Fin CHAL MD USA-LV R16 LAMMONS N./WITHROW J. 1 SANDGREN T./TORPEGAARD M. 7-6 7-5 2-0
PER-LIM2 (CHAL MD)
22:30 FTR CHAL MD PER-LIM2 QF ETCHEVERRY T./OLIVO R. BARRIENTOS N./GOMEZ A. 4
21:00 FTR CHAL MD PER-LIM2 QF KOPRIVA V./MERINO A. GALDOS S./OLIVEIRA G. 2
GER-ISM (CHAL MD)
20:00 FTR CHAL MD GER-ISM QF MARTERER M./SACHKO V. BEGEMANN A./ZELENAY I. 4
20:00 FTR CHAL MD GER-ISM QF SANCIC A./SITAK A. 3 CORNEA V./RAMANATHAN R.
18:30 FTR CHAL MD GER-ISM QF LENZ J./WEISSBORN T. WALKOW S./ZIELINSKI J. 2
17:00 FTR CHAL MD GER-ISM QF GENGEL M./MACHAC T. HAASE R./HERMANS M.
Sched Scheduled Abd Abandoned  K/O  Kick Off Time Latest score ATP-S ATP Singles WTA-S WTA Singles
Fin Finished Post Postponed  Stat  Game Status  Information ATP-D ATP Doubles WTA-D WTA Doubles
Int Interrupted Canc Cancelled Now Serving  SP  Seed Positionnew Rain Rain Delaynew
Back to Top