Sunday, October 02 , 2022       FAVORITES Sort by Country    Europe/Athens    07:25:56
K/O Stat League Season Home LP Away LP 1Q 2Q HT 3Q 4Q FT OT SCORE TV    
06:00 4Qrt NBL MELBOURNE UNITED 6 NEW ZEALAND BREAKERS 7 20-22 25-20 45-42 24-25 0-4 - - 69-71
07:05 1Qrt BL NIIGATA ALBIREX 7 SHIMANE SUSANOO MAGIC 19 8-13 - - - - - - 8-13
07:05 1Qrt BL TOYAMA GROUSES 16 SUN ROCKERS SHIBUYA 9 26-20 - - - - - - 26-20
07:30 Sched BL HIROSHIMA DRAGONFLIES 17 YOKOHAMA B-CORSAIRS 8 - - - - - - - -
08:00 Sched NBL PERTH WILDCATS 8 BRISBANE BULLETS 4 - - - - - - - -
08:00 Sched NBA PS WASHINGTON WIZARDS GOLDEN STATE WARRIORS - - - - - - - -
08:05 Sched BL LEVANGA HOKKAIDO 14 AKITA NORTHERN HAPPINETS 10 - - - - - - - -
09:05 Sched BL CHIBA JETS 4 OSAKA EVESSA 21 - - - - - - - -
09:05 Sched BL GUNMA CRANE THUNDERS 6 SHIGA LAKESTARS 18 - - - - - - - -
09:05 Sched BL IBARAKI ROBOTS 20 NAGOYA FIGHTING EAGLES 5 - - - - - - - -
09:05 Sched BL KYOTO HANNARYZ 23 SENDAI 89ERS 2 - - - - - - - -
09:05 Sched BL SAN-EN NEOPHOENIX 13 BRAVE THUNDERS 12 - - - - - - - -
09:05 Sched BL SHINSHU BRAVE WARRIORS 15 TOYOTA ALVARK 11 - - - - - - - -
10:00 Sched PLW DYNAMO NOVOSIBIRSK (W) 4 NADEZHDA (W) 8 - - - - - - - -
11:30 Sched CC GS RAIN OR SHINE E. PAINTERS 5 TERRAFIRMA DYIP 12 - - - - - - - -
12:05 Sched BL RYUKYU GOLDEN KINGS 1 LINK TOCHIGI BREX 24 - - - - - - - -
13:00 Sched BSL RS ANADOLU EFES SK 9 GALATASARAY BC 14 - - - - - - - -
13:30 Sched LE RS CB BREOGAN LUGO 3 MONTAKIT FUENLABRADA 12 - - - - - - - -
13:30 Sched LE RS REAL MADRID BC 4 MONBUS OBRADORIO 8 - - - - - - - -
13:45 Sched CC GS MERALCO BOLTS 10 BARANGAY GINEBRA S. MIGUEL 11 - - - - - - - -
14:00 Sched VTB RS BC ZENIT 5 UNICS KAZAN 12 - - - - - - - -
14:00 Sched VTB RS ENISEY 7 BC NIZHNY NOVGOROD 3 - - - - - - - -
15:00 Sched DBL RS LANDSTEDE HAMMERS 9 HEROES DEN BOSCH 8 - - - - - - - -
15:30 Sched BSL RS FENERBAHCE BEKO 13 BAHCESEHIR KOLEJI 10 - - - - - - - -
16:00 Sched BLB 1 RS PHOENIX BRUSSELS 8 KANGOEROES BASKET MECHELEN 9 - - - - - - - -
16:00 Sched BL RS HORSENS IC 6 COPENHAGEN BASKETBALL 10 - - - - - - - -
16:00 Sched BL RS TEAM FOG NAESTVED 1 BMS HERLEV WOLFPACK 5 - - - - - - - -
16:00 Sched BBL RS BROSE BASKETS 8 ALBA BERLIN 1 - - - - - - - -
16:00 Sched BBL RS USC HEIDELBERG 12 MHP RIESEN LUDWIGSBURG 13 - - - - - - - -
16:00 Sched BLNO RS FYLLINGEN 5 TROMSOE STORM 7 - - - - - - - -
16:15 Sched LNB RS STRASBOURG 15 NANCY 10 - - - - - - - -
16:30 Sched EBL RS POLSKI CUKIER TORUN 14 ASSECO ARKA GDYNIA 13 - - - - - - - -
17:00 Sched KL RS BK VENTSPILS 10 VALMIERA GLASS 9 - - - - - - - -
17:20 Sched LKL RS GARGZDAI 10 LIETKABELIS 3 - - - - - - - -
18:00 Sched ABA RS KK CIBONA 10 KK PARTIZAN NIS 14 - - - - - - - -
18:00 Sched LNB RS AS MONACO BASKET 2 ROANNE 9 - - - - - - - -
18:00 Sched SA DERTHONA BASKET 5 DOLOMITI ENERGIA TRENTINO 7 - - - - - - - -
18:00 Sched BLNO RS AMMERUD 8 NIDAROS JETS 11 - - - - - - - -
18:00 Sched BLNO RS KONGSBERG MINERS 2 OPPSAL 10 - - - - - - - -
18:00 Sched LE RS RETABET BILBAO BASKET 6 REAL BETIS BC 14 - - - - - - - -
18:00 Sched LE RS UNICAJA MALAGA 16 HERBALIFE GRAN CANARIA 7 - - - - - - - -
18:00 Sched BSL RS GAZIANTEP BASKETBOL 15 BURSASPOR 12 - - - - - - - -
18:30 Sched SA TEZENIS VERONA 13 HAPPY CASA BRINDISI 10 - - - - - - - -
18:30 Sched EBL RS CZARNI SLUPSK 10 BM SLAM STAL OSTROW WLKP. 9 - - - - - - - -
19:00 Sched BBL RS HAKRO MERLINS CRAILSHEIM 10 EWE BASKETS OLDENBURG 11 - - - - - - - -
19:00 Sched BLNO RS BAERUM BASKET 6 FROYA 4 - - - - - - - -
19:00 Sched BBL RS MANCHESTER GIANTS 3 PLYMOUTH CITY PATRIOTS 3 - - - - - - - -
19:00 Sched BC R. RED GLASGOW ROCKS SURREY SCORCHERS - - - - - - - -
19:15 Sched SA AX ARMANI E. OLIMPIA MILAN 2 GERMANI BASKET BRESCIA 9 - - - - - - - -
19:30 Sched SA UMANA REYER VENEZIA 14 SCAFATI BASKET 12 - - - - - - - -
19:30 Sched LKL RS ZALGIRIS KAUNAS BC 2 SIAULIAI BC 9 - - - - - - - -
19:30 Sched LE RS VALENCIA BASKET CLUB 5 CLUB JOVENTUT BADALONA 15 - - - - - - - -
19:30 Sched BBL RS CHESHIRE PHOENIX 5 ESH GROUP EAGLES NEWCASTLE 9 - - - - - - - -
20:00 Sched ABA RS KK BUDUCNOST 8 KK SPLIT 12 - - - - - - - -
20:00 Sched LNB RS PAU ORTHEZ 12 LIMOGES 16 - - - - - - - -
20:00 Sched SA PALLACANESTRO TRIESTE 3 BASKET PESARO 6 - - - - - - - -
20:30 Sched SA OPENJOBMETIS VARESE 11 DINAMO SASSARI 4 - - - - - - - -
20:30 Sched EBL RS KING SZCZECIN 15 STELMET BC ZIELONA GORA 16 - - - - - - - -
21:00 Sched LE RS FC BARCELONA LASSA 13 KIROLBET BASKONIA 2 - - - - - - - -
21:30 Sched SA NAPOLI BASKET 8 SEGAFREDO VIRTUS BOLOGNA 15 - - - - - - - -
22:00 Sched ABA RS KK CEDEVITA OLYMPIA 9 KK BORAC 7 - - - - - - - -
FINISHED GAMES
K/O Stat League Season Home LP Away LP 1Q 2Q HT 3Q 4Q FT OT FINAL TV    
20:00 FTR AL KK METALAC 11 ZDRAVLJE LESKOVAC 17 - - - - - - - -
19:30 FTR SAW DINAMO SASSARI (W) 6 BRIXIA (W) 5 - - - - - - - -
19:00 FTR NBL USTI NAD LABEM 7 BK DECIN 6 - - - - - - - -
19:00 FTR AG NPC RIETI 5 JUVI CREMONA 1952 4 - - - - - - - -
19:00 FTR AG TRAPANI 8 AGRIGENTO 3 - - - - - - - -
19:00 FTR AG VANOLI BASKET CREMONA 11 UCC CASALPUSTERLENGO 10 - - - - - - - -
19:00 FTR AR BALTUR CENTO 3 FORTITUDO BOLOGNA 7 - - - - - - - -
19:00 FTR AR BASKET RAVENNA 5 PISTOIA BASKET 2000 13 - - - - - - - -
19:00 FTR AR CARIFE FERRARA 4 APU OLD WILD WEST UDINE 2 - - - - - - - -
19:00 FTR AR FRATA NARDO 8 CHIUSI 6 - - - - - - - -
19:00 FTR AR PALLACANESTRO FORLI 9 PALLACANESTRO MANTOVANA 10 - - - - - - - -
19:00 FTR AR SAN SEVERO 12 RIMINI CRABS 11 - - - - - - - -
18:30 FTR SL RS ECE BULLS KAPFENBERG 5 VIENNA D.C. TIMBERWOLVES 10 - - - - - - - -
18:30 FTR SL RS R. FURSTENFELD PANTHERS 6 ARKADIA TRAISKIRCHEN LIONS 8 - - - - - - - -
18:30 FTR SL RS RAIFFEISEN FLYERS WELS 4 KLOSTERNEUBURG DUKES 3 - - - - - - - -
18:30 FTR SL RS UBSC RAIFFEISEN GRAZ 9 SKN ST. POLTEN BC 7 - - - - - - - -
17:30 FTR DL RS FALCON (W) 1 SISU (W) 5 - - - - - - - -
17:15 FTR SAW MAGNOLIA CAMPOBASSO (W) 9 LUCCA (W) 8 - - - - - - - -
17:00 FTR NIDW BC NOKIA (W) 2 PUHUTTARET (W) 10 - - - - - - - -
17:00 FTR NIDW HELSINGIN NMKY (W) 5 HYVINKAEAEN PONTEVA (W) 6 - - - - - - - -
17:00 FTR NIDW PYRINTOE AKATEMIA (W) 11 KATAJA BASKET (W) 8 - - - - - - - -
17:00 FTR NIDW TURUN NMKY 13 HELMI CAPITALS (W) 4 - - - - - - - -
17:00 FTR AG REALE MUTUA TORINO 6 STELLA AZZURRA ROMA 7 - - - - - - - -
(16:00) Post BBL RS BG GOTTINGEN 6 CHEMNITZ 99 9 - - - - - - - -
15:30 FTR PL GrB SDUSHOR MINSK 6 RUBON II 4 - - - - - - - -
15:00 FTR SAW FAENZA (W) 7 VENEZIA (W) 10 - - - - - - - -
14:00 FTR PL GrB BREST 2 GRODNO GRSU 1 - - - - - - - -
14:00 FTR NIDW TAPIOLAN HONKA II (W) 12 JYVAESKYLAE BA (W) 7 - - - - - - - -
14:00 FTR AL KK MLADOST 12 KK SLOBODA 14 - - - - - - - -
13:00 FTR PL GrB TSMOKI-MINSK RESERVE 3 MOGILEV 5 - - - - - - - -
03:00 Fin NBA PS MILWAUKEE BUCKS MEMPHIS GRIZZLIES 16-18 32-27 48-45 28-21 26-41 102-107 - 102-107
Sched Scheduled Fin Finished  K/O  Kick Off time Latest score RS Regular Season
1Qrt First Quarter O/T Over Time  Stat  Game Status Information PS Pre Season
2Qrt Second Quarter Int Interrupted  HT  Half Time CQF Conference Quarter Final
H/T Half Time Abd Abandoned  FT  Full Time CSF Conference Semi Final
3Qrt Third Quarter Post Postponed  OT  Over Time CF Conference Final
4Qrt Fourth Quarter Canc Cancelled  LP  League Table Position CHF Championship Final
ASG All Star Game
Back to Top